rajmund_pollak.blog.bielsko.pl
 
bielsko.biala.pl
blog.bielsko.pl
rajmund_pollak.blog.bielsko.pl/rss
« strona główna

W nr 34 ( 65) tygodnika „Śląska gazeta" z 24-30 sierpnia 2012 r. ukazał się artykuł pt.: "Komu na Śląsku bije dzwon" , zawierający wyrazy niepokoju z powodu rejestracji w Polsce przez Opolski Sąd Rejonowy Stowarzyszenie Osób Narodowości Śląskiej.

Mamy oto nowy dowód szkodliwej działalności SONŚ !

Na portalu

http://www.silesia-schlesien.com/index.php

ukazał się artykuł lidera SONŚ

Andrzeja Rocznioka pt.: „Polskie obozy koncentracyjne"

Cytuję obszerne fragmenty:

„Jak na ironię Adam Rotfeld inicjator sprzeciwu wobec określenia „polskie obozy koncentracyjne" z ust samego Baracka Obamy usłyszał o „polskim obozie śmierci". Siedmioletnie starania byłego ministra spraw zagranicznych spełzły na niczym. Na dodatek nie umiał szybko się zreflektować i zwrócić Obamie uwagę na błąd obrażający Polaków.

Kiedy w 2005 r. A. Rotfeld obejmował funkcję ministra spraw zagranicznych R.P. zadeklarował podjęcie walki z określeniem „polskie obozy koncentracyjne". I z tym nie ma co polemizować, ale A. Rotfeld zagalopował się wówczas i powiedział, że „nigdy w historii nie było polskich obozów koncentracyjnych" (cytat może być niedokładny, ale na pewno oddaje sens wypowiedzi ówczesnego ministra). Wówczas Związek Ludności Narodowości Śląskiej porozsyłał po światowych mediach w języku angielskim informację o tym, że jednak „polskie obozy koncentracyjne" funkcjonowały.

Choć sprawa J. Karskiego budzi podziw i szacunek to należy wyjaśnić, że z informacji dostępnych wynika, że J. Karski nie był faktycznie w „polskim obozie śmierci". Jako emisariusz rządu polskiego znalazł się w Izbicy. W Izbicy był „przejściowy obóz koncentracyjny" dla Żydów. Karski natomiast twierdził, że był w Bełżcu. W Bełżcu faktycznie istniał „obóz zagłady", czy jak kto woli „obóz śmierci". Dopiero po wojnie J. Karski przyznał, że nie był w Bełżcu tylko w Izbicy. Reasumując J. Karski nie był w „polskim obozie śmierci", ani też w „ niemieckim obozie śmierci", gdyż nie był w Bełżcu. Faktycznie był on w niemieckim „obozie koncentracyjnym". Ta nieścisłość Baracka Obamy nikomu nie przeszkadza, nikt w sprawie tej nieścisłości nie protestuje.

Wracając do kwestii „polskich obozów koncentracyjnych" to należy pamiętać, że przez lata tzw. emigracja londyńska używała określeń „polski" oraz „koncentracyjny" w stosunku do powojennych obozów koncentracyjnych (po II wojnie światowej).

Niektóre z powojennych (po II wojnie światowej) obozów nosiły w nazwie „koncentracyjny", bądź też zakładano jest z taką ideą. Osoby przebywające w tych obozach określały je jako „obozy koncentracyjne" z powodu warunków panujących w nich, jak również z powodu traktowania osób przetrzymywanych.

Także osoby internowane w latach 1981-1982 wypisywały na pamiątkowych chustach, znaczkach, stemplach że przebywały w „obozie koncentracyjnym". Również w prasie oraz wydawnictwach podziemia solidarnościowego w stosunku do powojennych obozów (po II wojnie światowej) w Polsce używano określenia „koncentracyjny".

Próba R. Pollaka wszczęcia śledztwa przeciwko A. Roczniokowi i E. Pollokowi za używanie określenia „polskie obozy koncentracyjne" została przez polską prokuraturę i wszystkie uprawnione w tej sprawie sądy oddalona. A. Roczniok użył tego określenia w wywiadzie dla Dziennika Zachodniego z 6.06.2005.

Nawet A. Sikora szef śląskiego IPN stanął po stronie A. Rocznioka stwierdzając, że warunki w powojennych obozach dla Niemców i Ślązaków pozwalają na określenie, że były to obozy koncentracyjne, za co w kwietniu 2007 r. (prawdopodobnie) został odwołany przez J. Kurtykę z funkcji Prezesa IPN w Katowicach".......

Tyle cytatów z wypocin Rocznioka.

Teraz słowa komentarza:

Faktycznie Prokuratura w Katowicach odmówiła wszczęcia śledztwa z mojego wniosku przeciwko Andrzejowi Roczniokowi za używanie przez niego szkalującego Polaków sformułowania o rzekomo...." polskich obozach koncentracyjnych"....

Prawdą jest również, że osobiście powiadomiłem ówczesnego Prezesa IPN śp. Janusza Kurtykę o skandalicznej postawie w tej sprawie jednego z pracowników IPN w Katowicach.

Prezes IPN nie zważał wtedy na stanowisko katowickiej Prokuratury i wyciągnął konsekwencje dyscyplinarne wobec swojego podwładnego, co najwyraźniej zmartwiło Andrzeja Rocznioka!

Szkoda, że śp. Janusz Kurtyka już nie żyje, bo bardzo brakuje teraz Jego autorytetu.

Rozpowszechniane obecnie w internecie szkalowania dobrego imienia Polaków przez przywódcę tzw. „Stowarzyszenie Osób Narodowości Śląskiej" wynika z poczucia całkowitej bezkarności Andrzeja Rocznioka!

Skoro Prokuratura odmówiła wszczęcia śledztwa, a Sąd zarejestrował SONŚ, to Andrzej Roczniok staje się „gwiazdą" wszelakich antypolskich portali i bożyszczem separatystów.

Ja natomiast zastanawiam się:

Jak działa w dobie Tuska i Pawlaka obrona Racji Stanu Rzeczypospolitej przez konstytucyjne instytucje RP, powołane do ścigania przestępstw wymierzonych przeciw Polsce?

W tej samej Unii Europejskiej separatyści Kraju Basków są ścigani przez policję Hiszpanii, separatystów Korsyki zwalcza żandarmeria francuska, a separatystyczną mafię sycylijską rozbija prokuratura włoska.

Rajmund Pollak
2012-10-31 | Dodaj komentarz
(brak komentarzy)

Informacje:


Jestem rodowitym bielszczaninem i nie wyobrażam sobie przyszłości w innym regionie niż Podbeskidzie . Nie zważam na kierunki wiejących wiatrów. Staram się demaskować obłudę i zakłamanie. Z zawodu jestem inżynierem mechanikiem, a ponadto ukończyłem podypl. stud. handlu zagranicznego na A.E. we Wrocławiu. Poza tym zdałem egzaminy państwowe z języka francuskiego i niemieckiego. Ukonczyłem również kurs pierwszego stopnia języka włoskiego. Prawdziwych przyjaciół mam kilkanaścioro i to jest największe bogactwo jakie sobie cenię. Napisałem jedną powieść pt.: "Siła przebicia", a druga jest już po korekcie polonistycznej i być może będzie wydana w 2012 roku. Lubię zwiedzać muzea, a zwłaszcza galerie malarstwa. Interesuję się kulturą i sztuką Chin. W lipcu 2010 roku ukończyłem intensywny kurs języka chińskiego na poziomie podstawowym.Uważam , że ważne są tylko te słowa , które mają pokrycie w czynach lub w zdarzeniach .

Archiwum:


2019
» listopad (1)
» maj (1)
» kwiecień (1)

2018
» październik (1)
» czerwiec (1)

2017
» czerwiec (1)
» luty (1)
» styczeń (2)

2016
» grudzień (2)
» listopad (2)
» październik (3)
» wrzesień (4)
» sierpień (4)
» lipiec (5)
» czerwiec (6)
» maj (3)
» kwiecień (1)
» luty (1)
» styczeń (2)

2015
» grudzień (1)
» listopad (3)
» wrzesień (3)
» lipiec (3)
» czerwiec (3)
» maj (5)
» kwiecień (2)
» marzec (4)
» luty (4)
» styczeń (3)

2014
» grudzień (6)
» listopad (6)
» październik (7)
» wrzesień (4)
» sierpień (6)
» lipiec (10)
» czerwiec (8)
» maj (9)
» kwiecień (9)
» marzec (8)
» luty (4)
» styczeń (5)

2013
» grudzień (3)
» listopad (1)
» wrzesień (5)
» sierpień (3)
» lipiec (6)
» czerwiec (6)
» maj (7)
» kwiecień (8)
» marzec (7)
» luty (9)
» styczeń (8)

2012
» grudzień (11)
» listopad (8)
» październik (6)
» wrzesień (10)
» sierpień (8)
» lipiec (8)
» czerwiec (6)
» maj (9)
» kwiecień (5)
» marzec (6)
» luty (3)
» styczeń (5)

2011
» grudzień (12)
» listopad (8)
» październik (8)
» wrzesień (7)
» sierpień (10)
» lipiec (3)
» czerwiec (5)
» maj (7)
» kwiecień (8)
» marzec (10)
» luty (7)
» styczeń (6)

2010
» grudzień (9)
» listopad (16)
» październik (10)
» wrzesień (8)
» sierpień (5)
» lipiec (8)
» czerwiec (8)
» maj (8)
» kwiecień (8)
» marzec (3)
» luty (6)
» styczeń (8)

2009
» grudzień (5)
» listopad (3)
» październik (4)

Ostatnie komentarze


[]
bbb
[Jaro]
Ciekawe co dziś o tym co sie dzieje w RP mówi P.Kosmowski
[Rajmund Pollak]
Książkę pt.: "Polacy wyklęci z FSM za komuny i podczas włoskiej inwazji" można zamówić w...

Ocena bloga:


Oceń blog:  1   2   3   4   5 

Reklama:


Statystyki bloga:


Wyświetleń: 517645
Newsów: 503
Komentarzy: 420
Ta strona kojarzona jest ze słowami:
Publiczne znieważanie Polski przez Andrzeja Rocznioka!, blog Bielsko, blogi Bielsko-Biała